خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

Aloe Vera

  Aloe Vera 

       آلوورا

   

  هديه اي  از طبيعت

  آلوورا گياهي است كه زيستگاه اصلي آن جزاير قناري ميباشد. اين گياه در مناطق خشك و نقاط ديگر جهان چون آمريكا، آفريقا، آسيا، استراليا نيز ميرويد.

  بستر گياه ميبايستي شني و از نوع سبك باشد و نياز به آب كم دارد. آلوورا  تا 10 سال عمر ميكند ولي گفته ميشود در شرايط خوب عمر اين گياه تا 40 سال نيز ميرسد. ارتفاع آن به 60 سانتي متر تا 1 متر خواهد رسيد، برگهاي آن كه منبع ذخيره آب در اين گياه است و طول آنها در شرايط خوب محيطي به 50 سانتيمتر وعرض آنها به 7 سانتيمتر ميرسد. 96% از حجم اين گياه را آب تشكيل ميدهد.

  در هنگامي كه اين گياه به گل مي نشيند غنچه آن شبيه ميوه آرتيشكه به شكل مخلوطي و گلهاي آن به رنگ زرد ميباشد.

  آلوورا مقاومتي در برابر سرما ندارد و در مناطق سردسير ميبايستي زمستانها به جايي دور از سرما و يخبندان انتقال يابد.

   

  گياه جادوئي از كوير

  اين گياه از سال 1920 جهت پرورش و مصارف داروئي به اروپا آورده شده و در سوم ماه مارس 1973 در دنيا زير پوشش گياهان تحت حفاظت درآمد و فقط نوع پرورشي آن مورد استفاده قرار ميگيرد.

  امروزه تعداد زيادي از اين گياه در مزارع تگزاس- فلوريدا- مكزيك- نوار ساحلي اكوادور- ونزوئلا- آفريقا- هلند و آلمان جهت مصارف پزشكي و آرايشي در سطح وسيع كشت ميشود.

  در كتاب انجيل از گياه آلوورا ياد شده و نوشته شده كه از سوزاندن آن براي معطر كردن فضا و همچنين ژل بدست آمده از آن براي چرب كردن بدن مردگان استفاده ميشده است.

   

  خصوصيات آلو ورا يك شاهكار طبيعت

  اين گياه از 300 ماده مختلف تشكيل شده كه مهمترين آن مينرالها- كلسيم- منيزيم- روي- ويتامينها- اسيدهاي آمينه و .... ميباشد.

  آلوورا در درمان بيماريهاي مختلف پوستي-  اگزاما- بيماريهاي قارچي- تبخال- ريزش مو- شوره سر- آفتاب سوختگي- سوختگي پوست- كبودي پوست- كوفتگي  و معالجه زخمهاي سطحي كاربرد دارد.

  اين گياه داراي خاصيت آنتي باكتريل است و داراي تأثير فوق العاده اي در التيام زخمها بخصوص زخمهاي قديمي ميباشد.

  در كشور چين از اين گياه روغن معروف چيني به نام (Oguzhan)ساخته ميشود.

  ژل بدست آمده از آلوورا بصورت مالش بر روي پوست و يا بستن به وسيله پارچه اي بر روي بدن مورد استفاده قرار ميگيرد .

  آلوورا سيستم دفاعي بدن را تقويت كرده و هم اكنون طي تحقيقاتي زمينه دار به عنوان داروي معالجه با سرطان و ايدز مطرح ميباشد.

  بدنبال انتشار گزارش وزارت بهداشت در آلمان هم اكنون بيش از 1 ميليون نفر شهروند از بيماريهايي چون رماتيسم- درد معده و كبد و كليه رنج ميبرند كه بنا به گفته محققين داروهاي بدست آمده از اين گياه ميتواند در بهبودي اين افراد موثر واقع شود.

  درآزمايشات جداگانه اي كه بر روي حيوانات زخمي كه دچار شوك شده بودند انجام گرفت مشخص گرديد كه اين گياه تأثير بسزائي در بازگرداندن سيستم گردش جريان خون در بدن به حالت عادي- جلوگيري از خونريزي و نهايتاً نجات اين حيوانات را داراست.

  در داندانپزشكي از مواد بدست آمده از آلوورا براي چسباندن روكش دندان استفاده ميگردد.

   

  عوارض جانبي

  مصرف اين گياه ميتواند در پاره اي از موارد در افرادي كه داراي بيماري قند ميباشند سبب افت فشار خون و مصرف داخلي آن منجر به از كار افتادن كليه ها  ميگردد.

  در حال حاضر در ايران گياه آلوورا در ميان بعضي از خانمها محبوبيت خاصي برخوردار است و ژل آن براي  برطرف كردن لك و جوشهاي صورت مورد استفاده قرار ميگيرد و در بعضي از فروشگاهها ارائه ميگردد.

  مرداد ماه 87- محمدحسين منزهيان


  این مطلب تا کنون 10 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : گياه ,آلوورا ,استفاده ,ميباشد ,آمده ,بدست ,بدست آمده ,قرار ميگيرد ,استفاده قرار ,مورد استفاده ,گياه ميتواند ,
  Aloe Vera

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر